מעבר דירה הינו תהליך קשה פיזית ונפשית, המטלה הכי קשה בכל התהליך המפרך הזה הוא אריזת הבית, זה לוקח הרבה זמן, זה מעייף, זה תהליך רגשי לא קל בו עושים מיונים ונפטרים מהדברים שכבר לא נחוצים לנו וזו מטלה קשה במיוחד לאלו מבינכם שסידור הבית הוא קשה לו ללא קשר למעבר דירה.

במאמר זה אעזור לעשות לכם סדר בבלגן, אתן לכם טיפים מועילים לאריזת תכולת את הדירה שלכם שתגיע בשלום ליעד החדש ואפרט על שרות האריזה שאנחנו מבצעים “באריזות המושבניקים“.

אריזת דירה עדיף לא לדחות לרגע האחרון, אלא להתחיל מיד כאשר יש לכם את תאריך המעבר, לא כיף לארוז בלחץ ולא להיות מוכנים ליום המעבר. זהו זמן טוב למיין את כל החפצים שלנו, לזרוק דברים שאינכם משתמשים בהם יותר, לתרום רהיטים שלא נוביל.
כדי שתהליך ההובלה ילך חלק עדיף להתחיל אותו כחודש עד שבועיים לפני המעבר הצפוי.

אז איפה מתחילים ?!

 1. בזמן מתן הצעת מחיר להובלה שלכם, אתם יחד עם המוביל עושים הערכה של מספר הארגזים שיהיה לכם בהובלה, יש לזכור שזו הערכה ולכן כדי להצטייד בעוד כחמישה עד עשרה ארגזים מעבר.
 2. את הארגזים ניתן לרכוש בחנויות ייעודיות למעבר דירה, אצל המובילים, טמבוריות או לאסוף ממחזוריות של קרטונים וסופרים למיניהם. מחיר ארגז סטנדרטי נע בין 3- 5 ₪. אני אישית ממליצה לרכוש את הקרטונים הם מגיעים חדשים ובמשלוח עד הבית! הם מגיעים בגדלים הנכונים וחוסכים בזמן של האיסוף בקרטוניות המלוכלכות למינהן. שאלו את המובילים על ארגזים יד שנייה שלרוב הם מחלקים חינם או בעלות נמוכה יותר.
 3. גודל סטנדרטי של ארגז הובלה הינו 40*60 ס”מ, יש ארגזים חד גליים שהם דקים יותר בהם אפשר לארוז בגדים ומצעים, הארגזים הדו גליים יותר חזקים ומתאימים לכלי מטבח וספרים, הארגזים שבהם אתם אורזים כלי מטבח וספרים צריכים להיות יותר קטנים באזור ה- 50 ס”מ.
 4. חוץ מהארגזים  יש צורך להצטייד במסקינטייפ חזק שלא יפתח לכם באמצע ההובלה שמחירו כ- 5 ש”ח ליחידה, נייר אריזה שמחירו כ- 30 ₪ לחבילה, שתספיק לארוז בית של ארבעה חדרים או עיתונים ישנים לעיטוף כלי המטבח והדברים השבירים, העיתונים מומלצים פחות כחומר אריזה שכן הם משאירים סימנים שחורים על כלי המטבח מה שמצריך הדחת כלים בעת פריקת הארגזים. ניתן גם לרכוש גליל ניילון בועות (פצפץ) שמחירו לגליל קצר כ- 25 ש”ח לעיטוף יותר טוב של כלים עדינים ושבירים במיוחד, אגרטלים, מראות וזכוכיות, הפצפץ אינו חובה ניתן להסתדר גם בלעדיו, ארחיב על זה בהמשך.
 5. אז קניתם הכול ואתם מוכנים נפשית להתחיל במלאכה, תתחילו קודם כול מהמקומות שצריכים סדר ומיונים ובדברים שכרגע אין לכם בהם שימוש עד לתאריך ההובלה, לדוגמא שמיכות חורף/קיץ תלוי בעונה, בגדי חורף/קיץ, תמיינו תתרמו את מה שלא צריך. אז כמו שציינתי קודם בגדים, שמיכות, מצעים ומגבות נארוז בקרטון יותר גדול. לא ממליצה לארוז בשקיות הן נקרעות וזה פחות נוח למובילים. ניתן למצוא בחנויות הייעודיות שקיות חזקות בהן ניתן לארוז שמיכות פוך גדולות.
 6. חשוב לא לדחוס את הבגדים יותר מידי בקרטון שלא יקרע ולחלופין למלא את הקרטון עד למעלה בלי חופש, שכן המובילים שמים את הקרטונים במשאית אחד על השני והם עלולים לקרוס.
 7. בחברות הובלה רציניות ניתן להשכיר בתוספת תשלום מתקן תלייה, שבו ניתן להוביל את כל הבגדים של התלייה מהארון מבלי לקפלם ומבלי הוצאה נוספת של גיהוץ לאחר ההובלה.
 8. במטבח נתחיל מהארונות העליונים שבהן כלי המטבח פחות משמשים אותנו ביום יום, כלי פסח, מכשירי חשמל שלא בשימוש יומי וכדומה. כלי מטבח אורזים בקרטונים יותר קטנים עדיף בקרטון דו גלי חזק יותר.
 9. שמים את נייר האריזה על השיש או על משטח עבודה כמו שולחן, ומתחילים לעטוף צלחת צלחת בנייר האריזה, הקרטונים חזקים אך חשוב לא להעמיס בהם יותר מידי כלים שבירים, אם התחלתם מצלחות ארזו כחצי ארגז והוסיפו למעלה פלסטיקים.
 10. חשוב שלא יהיה יותר מידי חופש בארגז, שבו בזמן ההובלה הכלים “ירקדו” בתוכו, זה ישבור את הכלים בזמן הנסיעה, אם אין כלי שמתאים לאותה פינה ריקה בארגז, גלגלו נייר אריזה לכדור ושימו אותו שם, לא להשאיר פינות ריקות בארגז!
 11. לכלים עדינים מאוד ושבירים במיוחד, ניתן לרפד את הארגז בפצפץ, ואז לשים בתוכו את הכלים העטופים בנייר האריזה, ניתן גם להשתמש במגבות ושמיכות הם יעשו את אותה העבודה ואפילו יותר טוב.
 12. באריזה של מוצרי מזון ותבלינים עדיף שהמוצרים יהיו חדשים וסגורים, אם תרצו לארוז מוצרי מזון פתוחים, תעשו זאת כמה שיותר סמוך ליום ההובלה, ותסגרו אותם עם שקית ניילון, שמנים ורטבים משומשים ממליצה לא לארוז בארגז, כי אם אחד הבקבוקים ייזל הלכה לכם כול ההובלה במיוחד אם מדובר בשמן, לכן ביום ההובלה פשוט שימו אותו בשקית ניילון וקחו אותו יחד עם מוצרי המקרר ברכב הפרטי שלכם.
 13. על כל הארגזים נרשום בגדול בטוש מאיפה תכולתו, כמו מטבח, מזנון, שידת החתלה וכ”ו. כמובן לציין בגדול שהתכולה שבירה, בחנויות הייעודיות ניתן לרכוש מדבקות אדומות גדולות במחיר של 0.5 ₪ ליחידה שעוזרות למובילים להבחין בזה. ניתן גם להוסיף על ארגז מסוים פריט חשוב במיוחד שנרצה לפרוק קודם, כמו קומקום, כלים חד פעמיים, תרופות וכדומה.
 14. ניתן גם למספר את הארגזים ולעשות רשימה בפנקס מה מכיל כל מספר של קרטון, רק תיזהרו לא לאבד את הרשימה בעת המעבר, פשוט צלמו אותה בפאלפון.
 15. באותה הדרך המשיכו את כל הארגזים, ככל שמועד ההובלה מתקרב, השאירו לכם מצעים ומגבות שתוכלו להסתדר איתם עד ההובלה בהתחשב בזה שיש מכונת כביסה, וכלי מטבח בודדים לימים האחרונים בבית הישן או השאירו רק כלים חד פעמיים.
 16. לא מיד בסיום ההובלה יש זמן או כוח לפרוק את כל הארגזים ולכן חשוב מאוד, להכין לכל בן משפחה מזוודה שבתוכה בגדים ליום יומיים קדימה, מגבת, מצעים חדשים, טיטולים, מטרנה, תרופות, ספרי לימוד וכל מה שתצטרכו לימים הקרובים.
 17. ספרים וקלסרים יש לארוז בקרטונים בגודל היותר קטן כמו או פחות מהקרטונים של המטבח, רצוי גם כאן להשתמש בקרטון חזק דו גלי, ארגזים עם ספרים הם ארגזים מאוד כבדים, הארגזים פשוטים לא יעמדו בעומס ופשוט יקרעו כאשר ירימו אותם.
 18. ישנם חפצים שלא ניתן לארוז בקרטון, למשל צעצועים גדולים, חברת הובלות טובה תגיע ביום ההובלה עם שקי יוטה גדולים (באלות) שבהם היא תשתמש לשים את כל החפצים האלה, אם תרצו לעשות זאת בעצמכם ניתן לרכוש בחנויות הייעודיות ובכל טמבוריה, באלה שכזאת מחירה כ- 12 שקלים ליחידה, לבית סטנדרטי של שלושה חדרים תצטרכו כשניים כאלה.
 19. לא חייבים לארוז תכולה של כל שידה, למעט אם היא מכילה דברים כבדים ו/או שבירים בתוכה, כך למשל שידה שבצד המיטה אין צורך לארוז את תכולתה, ביום ההובלה המובילים יעטפו אותה בניילון נצמד מיוחד של מובילים אשר תמנע את פתיחת המגירות ותחסוך לכם את העבודה! תכולה של שידת החתלה כן מומלץ לארוז שכן הבגדים יותר כבדים מה שיכול לגרום למגירות השידה לקרוס מהמסילות ולהרוס את השידה.
 20. תמונות ומסגרות בגודל  A4ניתן לארוז בקרטון, תמונות יותר גדולות ניתן להשאיר לחברת ההובלה או לעטוף בניילון נצמד מיוחד של מובילים (“שרינק”) שמחירו לגליל אחד כ- 30 ₪ ליחידה, ניתן גם לעטוף תמונות בשמיכה דקה ולהצמיד עם מסקינטייפ.
 21. כאשר אורזים חומרי ניקיון שימו לב שכול המיכלים ובקבוקי הספריי סגורים על מצב OFF, השאירו בקבוקים חצי ריקים בבית הישן לניקיונות של מסירת הדירה, גם כאן כמו עם מוצרי המזון אם המיכלים לא חדשים עדיף לא לשלוח למשאית ההובלה אלא לשים ברכב הפרטי, או לפחות רק את האקונומיקה!
 22. אריזה של מוצרי המקרר תעשה ביום ההובלה, ניתן לבקש מהמובילים שיודיעו לכם מראש מתי לפנות את המקרר, ניתן להשתמש בצידניות למוצרים החלביים והבשריים ובשקיות ניילון לכל השאר, את  מיון המקרר מומלץ לא לערוך ביום ההובלה וגם לא לרכוש הרבה מוצרים חדשים כשבוע לפני המעבר, יום ההובלה אינו צפוי מבחינת הזמנים וחבל ובמיוחד בקיץ שתזרקו את רוב תכולת המקרר!
 23. מוצרי חשמל גדולים כמו, מכונת כביסה יעטפו המובילים בשרינק ביום ההובלה, מוצרי חשמל קטנים כמו מיקסרים, טוסטרים ומיקרוגל (יש לעטוף את הצלחת השבירה בנפרד) יש לארוז בארגזים מרופדים עם ניילון בועות, שמיכות או כריות נוי.
 24. את הטלויזיות המובילים יעטפו עם קרטון וניילון נצמד ביום ההובלה, הם גם אמורים לפרק אותה מהקיר ובתשלום נוסף ניתן גם להתקין אותה על הקיר של הבית החדש (לינק לשרותים נוספים – התקנות פלזמות), רוב חברות ההובלה לא לוקחות אחריות על הפלאזמות קחו את הנתון הזה בחשבון.
 25. בבקשה !!! אל תארזו את חיות המחמד שלכם בארגזים!!! כי זה גם כבר קרה, עד כמה שזה נשמע מצחיק ומחריד באותו הזמן, אני כותבת מניסיון אישי, כבר קרה שהובלנו חתול בארגז קרטון שלא ידענו על כך, זה מאוד מסוכן! (החתול הגיע שלם ובריא)
 26. כאשר אורזים סרוויס של סבתא או מזכרת חתונה או כל דבר שיש לו ערך רגשי, תארזו אותו טוב טוב ותשתדלו להובילו ברכב הפרטי שלכם! לכל חברת הובלה מקצועית קיימת פוליסת ביטוח, אך ערך סמנטלי מאוד קשה לתרגם לכסף! וגם אם תקבלו עליו זיכוי כספי זה לא יעזור לכאב הרגשי שלכם!
 27. בסיום ההובלה חברת ההובלות אמורה לסדר את הארגזים לחדרים הנכונים, זה יחסוך לכם את כאבי הגב, אם יש הרבה ארגזים שאתם לא בטוחים לגביהם או חדר עם חלל קטן כמו מטבח, בקשו מהמובילים לשים אותם במרכז חלל גדול כמו סלון שלא יפריעו למעבר ולהתנהלות הבית במהלך הימים הקרובים.
 28. בסיום הפריקה ניתן לבקש מחברת ההובלה שתגיע לאסוף את הקרטונים המשומשים לשימוש חוזר, במיוחד אם הם סיפקו לכם אותם ללא עלות.

ולסיום אם המאמר הזה גרם לכם לכאב ראש עוד לפני שהתחלתם במלאכת האריזה, אנחנו באריזות המושבניקים נשמח לארוז את ביתכם, בבית שבו עד 100 קרטונים ניתן לבצע את השירות יום לפני ההובלה, באריזה של כ- 30 קרטונים ניתן לעשות זאת ביום ההובלה ובכך לחסוך לכם יום חופש נוסף, קרטונים שנארזים על ידנו מבוטחים ונארזים במקצועיות ומהירות.

מחיר אריזת קרטון נע בין 20-30 ₪ לארז. תלוי בסוג כלי המטבח ובמוצרים השבירים בביתכם, והיא כוללת בתוכה את חומרי האריזה והקרטונים.  

אריזה של כ- 50 קרטון בבית ממוצע של שלושה חדרים לוקח כארבע שעות.

להצעת מחיר לאריזה עדיף לעשות סקירה בביתכם על מנת לעמוד את מספר הקרטונים הנכון ולהקצאה נכונה של מספר האורזות והקרטונים ביום ההובלה.

מקווה שעזרתי, נתראה באריזה הבאה…