תקופת הקיץ , במיוחד חודשים יולי -אוגוסט הינה התקופה הכי לחוצה בתחום ההובלות. זה ניכר בחוסר זמינות בימי הובלה, בעומסים ובמחירים גבוהים יותר בכמה עשרות אחוזים במחירי ההובלות לעומת חודשי החורף, בדומה לתחום הנדל”ן בשכר דירה שקופץ בחודשים אלו.

הסיבה לעומס במעברי דירה דווקא בקיץ, הינה פשוטה מאוד, החופש הגדול של ילדנו, זמן נוח שבו לרוב גם אנחנו יותר פנויים ויוצאים לחופשות השנתיות שלנו ומנצלים את ימי החופשה שהצטברו במהלך השנה. זהו גם זמן טוב להעתקת עיר או שכונה לשילוב חדש של הילדים במסגרות בספטמבר מבלי לפגוע בשנת הלימודים באמצע השנה הלימודית .

בחודשי הקיץ העמוסים החשיבות בבחירת חברת הובלות טובה, חשובה עוד יותר!
חשוב לבחור חברת הובלה שהמליצו לכם עליה, שבדקת אותה ועליה ברשתות החברתיות ו/או בגוגל, שיש לה אתר או דף פייסבוק, שמספקת לכם את הביטחונות והביטוחים הנחוצים, חברה רצינית שתגיע ביום ובשעה שקבעתם איתה, ולא תבריז לכם ביום ההובלה!

חשוב לקבל מחברת ההובלה הצעת מחיר מסודרת ומפורטת כמה שיותר, במסמך פיזי במייל או בווטסאפ, ועדיף אפילו להזמין נציג מטעם חברת ההובלה לביתכם להצעת מחיר, כי אין יותר טוב ממראה עיניים!

במיוחד בקיץ אל תתפתו למחירים הזולים! ואל תסגרו עם חברת הובלה שנתנה לכם מחיר רנדומלי טלפונית, זה פתח לבעיות ביום ההובלה ולעלויות נוספות.

בחודשי הקיץ אנחנו מקבלים עשרות פניות מלקוחות שהבריזו להם או שהרימו להם את מחיר ההובלה למימדים מוגזמים והובילו לפיצוץ העסקה, ואתכם בלי הובלה, הנה כמה טיפים למעבר דירה בטוח בחודשי הקיץ:

*תיקחו המלצות מחברים או המשפחה, שהעבירו דירה בצורה מוצלחת עם חברת הובלות מסוימת.

*התחילו השוואת מחירים כמה שיותר מוקדם מהרגע שכבר יש באופק תכנון על מעבר דירה, אל תחכו לרגע האחרון! ברוב חברות ההובלה הטובות כבר לא יהיה מקומות פנויים, ובמיוחד אם התאריכים הם תחילת וסוף החודש.

*בקשו הצעת מחיר מפורטת ובכתב דרך אימייל או הווטסאפ או שילחו למוביל סרטון של הבית.

*בקשו מחברת ההובלה ביקור של נציג בביתכם, לעומדן נפח עבודה מדויק יותר, ובכך גם להימנע מתוספות תשלום ביום ההובלה.

*חברת הובלה רצינית אף תנסח חוזה עבודה מסודר שבו מפורטים הדברים עליו היא מתחייבת, כמו שעת הגעה מסויימת.

* ציינו כמה שיותר דברים רלוונטיים בשלב הצעת המחיר, מוביל שלא ידע לשאול אתכם את השאלות הנכונות, כמו איזה רהיט מצריך פירוק והרכבה  כנראה אינו מוביל מקצועי!

*דברים שחשוב לציין למוביל- רהיטים שמצריכים פירוק והרכבה, חפצים שלא יכנסו במעליות, חוסר חנייה, מרחק הליכה בין חניית המשאית לבית, מספר הארגזים וכל החפצים שיש להוביל.

*תבדקו מה כוללת הצעת המחיר שקיבלתם, האם היא כוללת מע”מ, האם היא כוללת פירוק והרכבת רהיטים, שרותי מנוף, אספקת ארגזים וכ”ו.

*שריינו מראש תאריכים לחוצים של סוף ותחילת חודש, מומלץ גם בשאר חודשי השנה.

*תתחילו לארוז מבעוד מועד אל תדחו את האריזה לשבוע האחרון, זה הזמן לעשות מיונים וניקיונות, כמה שיותר תהיו מאורגנים ומסודרים ההובלה תעבור יותר חלק ומהר.

*הורים לילדים ובמיוחד פעוטות תתארגנו על חפצים ובגדים נחוצים ליום ההובלה וליום שאחריה, תרופות ועדשות, לסידורי שינה ואוכל, ממליצה להשתמש בסבים, סבתות וקרובי משפחה.

*אל תקבעו התקנות ואספקות ליום המעבר, לפעמים יש עיכובים שלא תלויים במובילים.

*עדכנו את ועד הבית ותלו שלט בלובי על תאריך מעבר דירה צפוי, ועדכנו את המוביל אם יש הגבלה של שעת כניסה לבניין או איסור לעבוד עם מעליות.

*דברו עם שכן שאולי תצטרכו את החנייה שלו לשעות ההובלה.

*תכינו שישיית מים, עדיף קרים אנחנו בקיץ וחם מאוד למובילים שעובדים קשה. *הטיפ הכי חשוב! תאזרו בסבלנות ותירגעו! מעבר דירה הוא תהליך רגשי ופיזי לא קל, העצבים יחד עם החום של יולי-אוגוסט לא מקלים את המעבר, תכינו את עצמכם לעיכובים ולאיחורים, בחודשים עמוסים אלו למובילים יש מספר הובלות ביום, גם הם בלחץ להגיע אליכם, גם הם רוצים לסיים את המעבר שלכם וגם הם רוצים לנוח לפני יום העבודה העמוס הבא…

ואם ההובלה והשרות היו לשביעות רצונכם צ’פרו את הצוות בטיפ נדיב ולא בעשרים שקל, הם לא מלצרים! ממליצה לתת את הטיפ בתחילת ההובלה זה עושה פלאים…