בארץ ישנן הרבה חברות הובלה בין אם קטנות פרטיות ובין אם חברות גדולות, קיימות גם מגה חברות הובלה שלרוב לא מתעסקות בהובלת דירות.
לכל חברה צי רכבים המותאם לסוגים שונים של הובלות, משאיות עם קושר העמסה שונה ,רמפות וגדלים שונים של ארגז. אז איך תדעו לבחור בחברה הנכונה?!

במאמר זה, נסקור איך בוחרים חברת הובלות נכונה ומקצועית והכי חשוב איך לא ליפול על מוביל חאפר!

כמו בכל קנייה גדולה או בעל מקצוע שאנו מעוניינים בשרותיו מתחילים משיעורי בית, מחפשים ברשת מאמרים (כמו זה) להרחבת הידע וקבלת טיפים בנושא הרצוי, ידע זה כוח!
תתקשרו או השאירו פרטים למובילים כשאתם חמושים בידע הנחוץ ובשאלות הנכונות שעליהם תרצו לקבל מענה, תובילו את השיחה ותתעכבו על הנושאים החשובים לכם.
חאפרים לרוב יבקשו שתפרטו בקצרה על הרהיטים שצריך להוביל ומיד יתנו לכם את הסכום הראשון שקופץ להם, לרוב יתנו מחיר זול כשלא עמוסים בתאריך מסוים ומחיר גבוה ביום שיש להם הובלה, ואז למקרה שסגרתם איתו הוא פשוט יבריז להובלה היותר זולה!

מרגע שיש לכם תאריך הובלה משוער תתחילו בהשוואת מחירים, דברו עם לפחות 3-4 מובילים, ותכינו עליהם שיעורי בית, תבדקו אותם בגוגל, תבדקו שקיים לחברה אתר אינטרנט או לפחות דף פייסבוק למובילים היותר קטנים, תחפשו ביקורות ומידע על החברה, מאמרים תמונות וסרטונים.
למוביל חאפר לרוב לא יהיה שום מידע עליו ברגע שמקלידים את שמו ברשת.

חברות הובלה משתמשות בפרסומים שונים כדי לקדם את עצמן כמו כל בעל מקצוע או חברה, אך כל אדם יודע שהפרסום הכי טוב הוא מפה לאוזן, ולכן כאשר משווים מחירים קחו גם כמה המלצות מחברים ובני משפחה על מובילים שהם מכירים לטובה.

סוג מספר הטלפון של המוביל נותן רמזים גם כן, לחברת הובלות רצינית תמיד יהיה מספר טלפון נייח שיגיע למשרד שבו יענו אחד מאנשי שרות הלקוחות של החברה וישמחו לתת לכם הצעת מחיר מסודרת ומפורטת שתקבלו בסוף השיחה למייל, פקס או ווטסאפ.
למובילים חאפרים קיים לרוב מספר טלפון נייד בלבד שבו הוא בעצמו יענה ויתן לכם “הצעת מחיר” תוך כדי נסיעה לאחת ההובלות בלי לרשום כלום ושום דבר, דרך אגב המחיר ברוב המקרים יהיה זול משמעותית מחברת הובלות מסודרת! ומזה צריך להיזהר!

הצעת המחיר צריכה להיות כמה שיותר מפורטת וברורה לשני הצדדים, ושיצוינו בה גם הדברים הקטנים, אם פריט מסוים אתם לא בטוחים לגביו תבקשו שירשם בהצעה כמה יעלה להוביל אותו אם תחליטו בסוף שכן, כך גם לגבי פירוקים והרכבות של רהיטים, אם אינכם יודעים בוודאות אם דלת המקרר שלכם צריכה פירוק תבקשו לרשום את מחיר הפירוק על ההצעה.


אל תתקמצנו בפירוט ביום ההובלה זה יעלה לכם ביוקר! ציינו מה לא יכנס למעליות ומה יעלה ברגל, אם יש פריט בעייתי שצריך בשבילו מנוף, אם יש בעיית חנייה, אם יש פריט מיוחד בבית שמצריך טיפול מיוחד.
פירוט, פירוט ועוד פעם פירוט! לא תמיד לשם העלאת מחירים אלא להקצאה נכונה של סוג וגודל המשאית ומספר המובילים שמצריכה ההובלה שלכם, הפריטים היחידים שלא מצריכים פירוט הם פריטים שבסופו של דבר יארזו בקרטון.
אם פירטתם הכול אזי לא יהיו לכם או למובילים שום הפתעות, ויכוחים ועלויות נוספות ביום ההובלה.

תעברו על ההצעה, תעירו למוביל אם שכח לרשום משהו, ביום ההובלה אף אחד לא יזכור שאמרתם שהמעלית קטנה, אם זה לא צוין בהצעת מחיר תתכוננו לתוספת מחיר.

מרגע שצמצמת את החברות שנתנו לכם את ההצעה הכי תחרותית ונטרלתם את החאפרים, הזמינו ביקור בית לעומדן נכון יותר של מחיר ההובלה שלכם, אחרי שנציג מטעם חברת ההובלה היה בביתכם וראה את תכולת הבית הסיכוי להעלאת מחיר ביום ההובלה הוא קלוש.

כאשר מגיע הנציג של חברת ההובלה לביתכם תראו לו את כל החדרים ואת כל התכולה שצריך להוביל, תבקשו שיעשה לכם הערכה של מספר הקרטונים להובלה שלכם, תראו לו דרכי גישה לבית, חנייה, פתיחה של מנוף, מחסנים וכ”ו. הנציג אמור להשאיר לכם העתק של הצעת המחיר, תקראו גם את האותיות הקטנות שכן זהו חוזה לכל דבר, ומרגע שאישרתם את ההצעה וקבעתם תאריך, הסעיפים בו חלים גם עליכם כמו על חברת ההובלה.

חשוב לציין למוביל גם קשיים ובעיות שיכולות לצוץ בפריקה בביתכם החדש, שכן נותנים לכם הצעת מחיר על סמך מה שראו בבית הישן, ולכן אם יש מעלית קטנה בבית החדש ו/או שיש ריהוט שאמור לעלות במדרגות צריך להודיע זאת למוביל, כי כמו שכבר הבנתם זה אכן יגרור תוספות מחיר מוצדקות. לעיתים ניתן לבקש מהמוביל לעשות ביקור גם בבית אליו עוברים.

יש להודיע לחברת ההובלה על כל שינוי בתאריך או בתכולה, מוביל מסודר מנהל יומנים מסודרים ולכן אם תודיעו לו ברגע האחרון על שינוי מועד לדוגמא או ביטול ההובלה, זה יוצר לו חור בסידור העבודה וגורם לו להפסדים ולרוב גם יכול לחייב אתכם על ביטול עסקה, גם אתם הייתם כועסים מאוד אם המוביל היה מבריז לכם ביום ההובלה.

ביום ההובלה השתדלו לשמור מקום חנייה כמה שיותר גדול למשאית, שהגישה תהיה כמה שיותר קרובה לבית/בניין.

אם בדקתם טוב טוב את חברת ההובלה שבחרתם בה אמורה להגיע משאית חדשה עם ארגז סגור תיקני וצוות סבלים מיומן!

אז בשעה טובה ובהצלחה!!!