למילים יש כוח, בזה אין ספק. בעולם הצרכנות, ובעיקר בתחומים כמו הובלות אשר נחשבים מסודרים פחות ומפוקחים פחות, לחוות דעת על מובילים יש משמעות רבה עוד יותר. מדוע? מיד תבינו
הבחירה באיש מקצוע כזה או אחר היא משימה מורכבת מאוד עבור הצרכן הפשוט, עד שלעתים נדמה שלעולם לא נצליח באמת להחליט מי הוא המוצלח ביותר. מה שיכול לסייע מאוד הוא חוות דעת של אדם שכבר עבר את ה'חוויה' הזו, אדם שכבר הזמין לביתו את איש המקצוע ויֵדע לספר לנו ממקור ראשון מה עבר. לחוות דעת על מובילים מפי אדם קרוב יש משמעויות רבות – כאן נציג לכם את החשובות שבהן.
עניין של התנהלות: הרושם הראשוני
בעולם הצרכנות לרושם הראשוני יש אפקט חזק ביותר, משום שהוא יקבע לא פעם אם תשכרו את שירותיו של איש המקצוע הנבחן על ידכם ואם לא. רושם ראשוני יכול להיווצר כבר בשיחת הטלפון הקצרה שתעשו עם איש המקצוע, ובוודאי כאשר תפגשו אותו בפעם הראשונה פנים אל פנים. אך מה אם תרצו לגבש את הרושם הראשוני עוד לפני שאיש המקצוע מגיע אליכם?
כאן נכנסת לתמונה חוות הדעת – אדם שכבר זכה לשירות מאותו איש מקצוע, יוכל לספר לכם מה היה הרושם הראשוני שלו, ואיך התנהל התהליך כולו. כך תוכלו אתם, דרך אותה חוות דעת, לקבל את הרושם הראשוני החשוב כל כך, עוד לפני שפגשתם באיש המקצוע. כי בעולם הצרכנות, ובתחום ההובלות באופן ספציפי, הכול מתחיל מהתנהלות נכונה.
עניין של קרבה: לבחור ממי לקבל חוות דעת
לזהות נותן חוות הדעת יש חשיבות רבה כאן. מומלץ מאוד לבחור את האדם שממנו תקבלו אותה, או במילים אחרות – להחליט בצורה מושכלת למי להקשיב ולמי לא, כי רק כך תזכו כנראה למידע אמין, מאדם שיודע בדיוק מה אתם מחפשים.
לרוב הבחירה תהיה בהורה או בחבר קרוב מאוד – אדם שאתם סומכים עליו בעיניים עצומות. אלו יהיו בדרך כלל האנשים שיתנו לכם את חוות הדעת המועילה ביותר.
עניין של ניסיון: לגלות את נקודות התורפה
חוות דעת על מובילים מאדם קרוב יכולה לשמש אתכם כמעין 'ניסיון אישי' עם אותו איש מקצוע. האדם הקרוב אליכם יספר לכם לפרטי פרטים (כמיטב זיכרונו, כמובן) כיצד התנהלה ההובלה, וכך אתם למעשה צוברים ניסיון עם איש המקצוע, המוביל, עוד לפני שפניתם אליו.
למעשה, אותה חוות דעת תוכל לגלות לכם דברים שמי שמעביר אותה אולי לא שם לב אליהם בעצמו. כך לדוגמה, ייתכן שהמוביל לא דייקן במיוחד – מה שלא הפריע לאדם שנתן לכם את חוות הדעת, אך מבחינתכם נחשב כעניין מהותי מאין כמותו. כך תדעו, מתוך הניסיון שנצבר אצל אותו אדם, שהמוביל הזה אינו מתאים לכם.
עניין של 'סינון': לחסוך לעצמכם זמן יקר
עניין זה מתקשר לסעיף הקודם – ברגע שתשמעו על החוויה שעבר האדם הקרוב, תדעו אם המוביל הזה מתאים לכם או לא. כך תדעו מראש אם לפנות אליו או לא, ותוכלו לחסוך לעצמכם זמן רב בתהליך החיפוש (בייחוד אם תקבלו כמה חוות דעת).
כך לדוגמה, ייתכן שלאדם הקרוב אליכם הספיק רכב הובלה קטן, אך זהו הרכב היחיד שנמצא ברשות חברת ההובלות, בעוד אתם חייבים משאית הובלה גדולה – ולכן אלו מובילים שלא יתאימו למשימה שלכם.