לפעמים נדמה שמדובר בסוד מדינה, אבל האמת לגבי מחירי הובלות פשוטה הרבה יותר: אם אתם רוצים לדעת כמה תעלה ההובלה שלכם, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לקרוא את הכתבה הנוכחית
בכל פעם שאנחנו מתחילים לארוז לקראת ההובלה הבאה, עולה התהייה: כמה זה יעלה לנו הפעם? אם בעבר התשובה לשאלה הזו הייתה לא ברורה, הרי שהיום הכול פשוט יותר. בעידן שבו המידע קיים בכל מקום מסביבנו, גם מחירי הובלות הם דבר שאפשר לגלות במהרה. ולא, איננו מתכוונים לכתוב כאן 'אותיות פורחות באוויר' – כאן תקבלו מושג לגבי טווחי המחירים העדכניים של הובלות בישראל. יוצאים לדרך.
מחירי הובלות דירה
הובלת דירה היא אולי השירות המבוקש והנפוץ ביותר שיש בעולם ההובלות. כל מוביל באשר הוא מציע את השירות הזה, וכל אדם יזדקק לו לפחות פעם או פעמיים בחייו. השאלה היא כמה כל זה עולה וכיצד זה מחושב.
המפתח לחישוב המחיר: מספר החדרים בבית.
גורמים המעלים את המחיר: נגישות בעייתית, מרחק רב בין המוצא ליעד, כמות גדולה מאוד של ציוד, בתים ללא מעלית בקומות עליונות.
המחירים: החל ב-600 ש"ח לחדר אחד ועד 5,000 ש"ח לשישה חדרים.
מחירי הובלות משרדים
הובלת משרד היא הובלה מבוקשת גם כן, שההיערכות אליה שונה למדי מההיערכות להובלת דירה, וכך גם אופי ההובלה ולעתים אף המועד שלה. כל אלו משנים את המחירים והם אינם דומים למחירים הנהוגים בהובלות של דירות.
המפתח לחישוב המחיר: מספר החדרים במשרד.
גורמים המעלים את המחיר: נגישות בעייתית, מרחק רב בין המוצא ליעד, ציוד מיוחד וכבד, משרדים ללא מעלית בקומות עליונות.
המחירים: החל ב-1,000 ש"ח לחדר אחד. העברת משרד בן שלושה חדרים, לדוגמה, יכול להגיע לסכום של 3,500 ש"ח.
מחירי הובלות קטנות
הובלות קטנות הן סקטור מיוחד בתחום ההובלות, ולכן גם התמחור שלהן שונה. אלו הובלות שלרוב יכללו מספר מצומצם מאוד של פריטים, ואף פריט אחד בלבד, ולכן המחירים בתחום הזה נמוכים יותר. עם זאת, יש מקרים שבהם גם הובלות קטנות תהיינה יקרות יחסית.
המפתח לחישוב המחיר: מספר הפריטים בהובלה.
גורמים המעלים את המחיר: בית ללא מעלית בקומות עליונות, מרחק גדול בין המוצא ליעד, ציוד גדול וכבד במיוחד.
המחירים: בין 200 ל-500 ש"ח לכל פריט. אם מדובר בכמות ארגזים מצומצמת, המחיר יסתכם בכמה מאות שקלים; אם מדובר בהובלת פסנתר או פריט גדול ממדים אחר, המחיר יכול להיות גבוה מ-1,000 ש"ח.
מחירי שירותים משלימים
חברות הובלות רבות מציעות שירותים משלימים להובלות, מה שכמובן יעלה את המחיר הסופי. כאשר אתם מחשבים מחירי הובלות, כדאי שתיקחו בחשבון גם את העלויות הללו – וכן תוספות על שירותים מיוחדים:
• מחיר אריזת תכולה: עד 50 ש"ח לארגז
• אספקת חומרים לאריזה עצמאית: עד 300 ש"ח ל-50 קרטונים
• פירוק ארון והרכבתו: כ-100 ש"ח לכל דלת (כלומר פירוק ארון 4 דלתות יעלה עד 400 ש"ח לכל היותר)
• העברה בבניין ללא מעלית: תוספת מחיר של עד 30%
• הובלות מנוף: תוספת של עד 400 ש"ח למחיר הכולל.