רוצים שההובלה שלכם תסתיים בכל מצב בחיוך, ולא במפח נפש? ודאו דבר אחד חשוב: שהיא כוללת ביטוח. ביטוחי הובלות הם לא משהו שאפשר לוותר עליו, בשום מצב
אחרי ההכנות, אחרי שתיאמתם את יום ההובלה ואחרי שהכנתם את הכול, הגיע הזמן לעבור. חושבים פשוט לצאת לדרך ולקוות לטוב? תחשבו שוב. כל אדם שרוצה שהמעבר יסתיים בשלום ובמצב רוח טוב, חייב לעצמו דבר אחד: ביטוח הובלות. ביטוח כזה יבטיח רוגע ושלווה, גם במקרה שבו התרחש, חלילה, נזק כלשהו לחפצים המועברים. לפניכם כמה נקודות שיבטיחו ביטוח שכל כולו ביטחון…
לעצור כבר בכותרת: באיזו פוליסה מחזיק המוביל?
זה נשמע אולי מעט מוזר, אבל אם אתם רוצים להיות בטוחים שאתם מבוטחים, כדאי שתבדקו באיזו פוליסה מחזיק המוביל. האם זוהי פוליסה המבטחת את המשאית? אם כן, זה הזמן להגיד למוביל שלכם שלום.
ביטוח הובלות רציני הוא ביטוח תכולה, שנקרא בשפה המקצועית 'ביטוח מעבר'. זהו הביטוח היחיד שעליכם להסכים להעביר איתו את הדירה, את המשרד או את המפעל שלכם, וחשוב לא להתפשר כאן. וכן – אנחנו בהחלט ממליצים לכם לבקש מהמוביל לראות את הפוליסה לפני ההובלה. רק כך תדעו שאתם מכוסים באמת.
לבדוק כל סעיף: מה כולל הביטוח?
אחרי שבדקתם את הכותרת, הגיע הזמן לעבור לגוף הפוליסה ולתוכנה. לכל פוליסה רשימה של סעיפים שמפרטים מה כולל הכיסוי הביטוחי שמציעה הפוליסה. אלו הדברים שחשוב מאוד שיופיעו שם:
• כיסוי נזקים גם בזמן הטעינה והפריקה (כלומר לא רק נזק שנגרם בדרך).
• כיסוי ביטוחי בסכום השווה לערכם של החפצים שלכם (כדי שיכסה כל פגיעה באופן מלא, ולא רק חלק מהתכולה שמועברת במשאית).
• דמי השתתפות עצמית סבירים (נהוג לומר כי סכום העולה על 10,000 ש"ח הוא סכום מוגזם).
איך תדעו שזהו ביטוח הובלות טוב?
אמנם כבר פירטנו בפניכם כאן מה הם הסעיפים שחשוב שייכללו בכל פוליסה, ואיזו פוליסה היא הפוליסה המתאימה לשירותי הובלות, אך ישנם כמה פרטים קטנים שיוכלו לגלות לכם מיד אם מדובר בפוליסה איכותית:
• פיצוי בסכום גבוה (לפחות 100,000 ש"ח)
• חברת ביטוח מוכרת
• ביטוח על 'כל הסיכונים' (סעיף שלא כל מוביל כולל בביטוח שלו, ויכול לסייע מאוד)
• ביטוח שנוגע לרכב הספציפי שבו מתבצעת ההובלה.
ולסיום – שני טיפים חשובים:
כל הדברים שציינו כאן יספיקו כדי להבטיח לעצמכם ביטוח הובלות איכותי. ובכל זאת, הנה עוד שני טיפים חשובים שיתרמו לתחושת הרוגע השלכם ביום ההובלה:
• בדקו אם המובילים עצמם מבוטחים. אמנם חובתו של כל מעסיק לבטח את עובדיו, אך בתחום שאינו מסודר דיו זוהי בדיקה שכדאי לעשות.
• העבירו את החפצים יקרי הערך בעצמכם. אל תשאירו אותם בידיהם של אנשים זרים, גם אם הם נראים לכם מקצועיים ואמינים במיוחד.